CZSK
Rychlý kontakt: +420 595 050 000
Jak vyčistit matrace - kde začít?
Při nákupu matrace byste měli věnovat pozornost jejímu povlaku, protože tvoří první bariéru proti nečistotám. Většina obchodů nabízí modely s povlaky, které jsou voděodolné, ale zároveň velmi prodyšné a brání průniku nečistot dovnitř. Tímto způsobem bude matrace chráněna a její údržba bude mnohem méně náročná. Pokud jsme zakoupili svůj vysněný model a chceme ho co nejdéle používat, je dobré zakoupit si ochranný kryt, který brání znečištění nebo namočení jeho povrchu. Pokud je voděodolný, můžeme být jisti, že nápoje konzumované v posteli matraci neznečistí. Tento kryt by měl být prán několikrát ročně. Ochranný kryt je zcela nezbytný pro matrace pro děti, seniory a těžce nemocné. Můžeme také zakoupit povrchovou matraci, díky čemuž bude hlavní matrace chráněna a naše pohodlí během spánku nebo odpočinku se výrazně zvýší.Tímto způsobem udržujeme matraci čistou a chráníme ji před poškozením.
Čištění matrace Matraci je třeba pravidelně vysávat, protože prach a nečistoty mohou pronikat do struktury jejího povlaku, což vede k rozvoji bakterií, plísní a houb. Kromě mikroorganismů se na povrchu matrace hromadí vrstvy odlupujícího se epidermu, skvrny ze sliny a potu, prach spolu s výkaly roztočů a běžným nečistotám. To je obzvláště důležité pro lidi s alergiemi, astmatem a dalšími respiračními chorobami, kteří jsou citliví na vdechování znečištění. Proto se doporučuje několikrát měsíčně používat běžný vysavač, který efektivně odstraní prach a povrchovou špínu. Jak osvěžit matraci? Způsobem, jak se zbavit vlhkosti v povlaku matrace, je denně otevřít okno v ložnici na alespoň 15 minut po vstání z postele. Během spánku matrace nasákne vlhkost a pot z našeho těla, a čerstvý vzduch pomůže se jej zbavit. Platí to i pro vlhkost nahromaděnou v peřině a dekách, které jsou často vyrobeny z málo prodyšných materiálů, které blokují správnou cirkulaci vzduchu. Pokud chceme odstranit vlhkost uvnitř matrace a nejen na jejím povrchu, měli bychom sundat povlak a nechat ji "vydechnout". Je dobré toto dělat často, využívajíc doby, kdy na ní nespíme, například během prázdnin nebo víkendových výletů. Můžeme to také udělat, když jsme celý den v práci. Během naší nepřítomnosti náplň matrace vypaří vlhkost a zbaví se nepříjemných pachů, a náš spánek po návratu bude příjemný a bezpečný.
Odstranění skvrn z matrace Skvrny na matracích jsou noční můrou každého. Naštěstí se jich můžete rychle a snadno zbavit domácími prostředky. Čištění matrace sodou je osvědčený domácí způsob. Můžete to udělat suchým nebo mokrým způsobem. Stačí sodu nanést na špinavá nebo zaplácaná místa a počkat několik hodin. Poté matraci vysajte běžným domácím vysavačem. Malé množství jedlé sody můžete také smíchat s vodou a nanést na skvrnu. Po uplynutí půl hodiny otřete místo vlhkým hadříkem. Tento postup odstraní nepříjemné pachy, neutralizuje bakterie a plísně a pomůže nám se zbavit skvrn.
Existují také speciální čisticí prostředky pro matrace, které lze koupit v obchodech s chemií nebo domácími potřebami. Pro jejich účinnost je důležité postupovat podle pokynů na etiketě.
Pokud se nám nedaří skvrny odstranit, můžeme se obrátit na profesionální firmy, které se specializují na čištění matrací. Díky speciálním strojům, šamponům a metodám jsou schopny odstranit i ty nejodolnější skvrny a pachy.
Závěr Správná péče o matraci nám zajistí, že bude dlouho působit jako nová. Díky tomu budeme v posteli moci užívat příjemného a zdravého spánku. Řádná péče o matraci je také zárukou toho, že nebudeme muset hledat nový model příliš brzy. Pokud se chcete o matraci starat s maximálním účinkem, měli byste často měnit povrchové matrace nebo používat ochranné kryty. Díky nim bude základní matrace vždy čistá a bez skvrn.