CZSK
Rychlý kontakt: +420 595 050 000
Nesnášejí stlaní
Pokud chceme rozotče rozmnožit, vzorně postel usteleme, jakmile z ní vstaneme. Vlhko a teplo, kteří tito malý tvorové milují, zůstane uvnitř. Potravy mají také dost, živí se naší odumřelé kůže. Pokud s nimi nechceme spát, necháme postel vždy vyvětrat.
Slunce, vysávání ani praní nepomůže
Roztoči jsou poměrně odolní tvorečkové. Není vždy snadné je ani odstranit vysavačem, protože výrůstky na jejich tělech je mohou udržet v textiliích. Pokud s nimi spát nechceme, je nutné lůžkoviny jednou týdně vyprat. Zahubí je teplota nad 60°C, kupujeme tedy peřiny a polštáře, které časté praní o této teplotě nezničí. Při praní používáme jen minimum pracího prostředku a místo aviváže trošku octa. Lůžkoviny poté řádně vysušíme.
Záleží i na roštu
Jak na roztoče v ložnici, je výběr kvalitní matrace z materiálu, který roztočům nepřijde moc pochuti. Jedná se třeba o matrace z biopěny či studené pěny, jejich složení na roztočům nechutná. Matrace tak může lépe dýchat a zajistí snazší proudění vzduchů. Lamelový rošt by měl být další součástí boje proti roztočům, neboť zajistí další potřebnou cirkulaci vzduch.
Poroto raději větrejte, perte, starejte se o svou matraci jak nejlépe umíte ať nemáte ve své posteli malé nechtěné nocležníky