CZSK
Rychlý kontakt: +420 595 050 000
Koberce vytvářejí útulnou atmosféru a zároveň podtrhují luxusní charakter interiéru. Na druhou stranu pohlcují přebytečnou vlhkost ze vzduchu. Pravidelné vysávání a čištění koberců prodlužuje jejich životnost. Nezapomeňte co nejdříve odstranit skvrny a rozlité tekutiny. Zjistěte, jak osvěžit vzhled svého koberce!
Jak čistit koberce, aby nedošlo k jejich poškození? Která metoda je nejlepší, závisí na typu skvrny. Nezapomeňte ji také zvolit podle materiálu, ze kterého je koberec vyroben. Čištění koberců dává kobercům druhý život, pokud jej provedete správně. Navzdory tomu, co si možná myslíte, nepotřebujete prací vysavač. Jedlá soda působí jako pohlcovač vlhkosti a zároveň pomáhá odstraňovat nepříjemné pachy. Stačí ji nasypat na koberec, počkat několik hodin a důkladně vysát. Přípravek má mírně žíravé vlastnosti, takže odstraňuje nečistoty, aniž by poškodil vlákna. Alkalické pH pomůže neutralizovat kyselé skvrny.
Jak vyčistit koberec pomocí jedlé sody? Nezapomeňte skvrny posypat větším množstvím přípravku. Poté jemně pročešte vlas rukou, aby přípravek pronikl hlouběji do povrchu. Chcete-li koberec osvěžit, smíchejte jedlou sodu s esenciálním olejem dle vlastního výběru:
Jak vyčistit koberec, aniž bych ho poškodil? Bláto a čokoládu lze odstranit po zaschnutí, obvykle vysátím. Pokud se však na koberec vylil čaj, káva, rajčatová omáčka nebo červené víno, měli byste si s nimi poradit ihned. Nezapomeňte skvrny příliš nenamáčet, jinak tekutina pronikne příliš hluboko do vláken. Bodové čištění koberce může zanechat světlejší skvrny, takže v této situaci byste měli vyčistit celý povrch.
Aby váš koberec vypadal jako nový, nemusíte ho házet do pračky. Na pomoc přijde parní mop nebo napařovač oděvů. Nejprve koberec vysajte, abyste ho zbavili prachu a nečistot. Smíchejte sůl a jedlou sodu. Směs nasypte na koberec a poté místo studené vody použijte parní čistič. Tím se směs zvlhčí. K odstranění nečistot použijte utěrky z mikrovlákna nebo staré ručníky. Počkejte, až koberec zcela vyschne, a poté jej důkladně vyluxujte.
Stačí, když přípravek rozetřete po celém koberci, počkáte několik hodin a poté jej důkladně vysajete. Tím se zbavíte nečistot a zároveň neutralizujete nepříjemné pachy. Suché čištění koberce pomocí jedlé sody je dobrým způsobem, jak se zbavit mastných skvrn a skvrn od vína, pokud reagujete rychle. Co byste měli použít k čištění koberce? Zvolte jedlou sodu, protože nejenže odstraní nečistoty, ale také eliminuje nepříjemné pachy a osvěžuje barvu. Je vynikající alternativou k hotovým přípravkům, které často dráždí dýchací cesty.
Místo tekutin na čištění koberců zakoupených v obchodě vyzkoušejte domácí způsoby. Stačí smíchat 5 lžic mýdlových vloček se 2 šálky bramborového škrobu. Odvar rozetřete po celém koberci, prsty jej zapracujte do vlasu a počkejte alespoň 30 minut. Povrch důkladně vyluxujte, zbavíte se tak drobných zabarvení a nečistot. Použijte stěrku na koberce na vysavači, protože odstraní nečistoty z hloubky vlasu. Jak čistit koberec mokrou cestou? Sáhněte po prostředku na mytí nádobí nebo alkoholu. Skvrny otřete salicylovým lihem a nechte zaschnout. Chcete-li se zbavit odolných skvrn, připravte si roztok kuchyňské soli a lihu v poměru 4:1.
Mnoho lidí doporučuje prát koberce za sucha pomocí jedlé sody. Touto metodou se zbavíte odolných skvrn, aniž byste museli používat silné čisticí prostředky. Jak vyčistit huňatý koberec? Vysávejte alespoň dvakrát týdně, abyste odstranili veškeré nečistoty, a to i ty skryté mezi dlouhými vlákny. V tomto případě nejlépe poslouží vysavač s turbokartáčem, který nasává a vybíjí prachové částice, písek nebo nečistoty. Jaký koberec mám vybrat do dětského pokoje? Rozhodněte se pro vysokou kvalitu, aby se výrobek neokoukal, neuvolnil nebo nevybledl a sloužil domácnosti po mnoho let. Koberec by měl být vyroben z přírodního materiálu, jako je vlna, bavlna nebo juta.
Zajímá vás, jak vyčistit koberec za sucha? Zvolte ocet, který si poradí se skvrnami od džusu nebo barvy. Tento výrobek se vám bude hodit zejména v případě, že chcete osvěžit koberec v dětském pokoji. Stačí smíchat 1 sklenici vody, 2 lžíce octa a 1 lžičku pracího prášku. Jak vyčistit koberec, aby vypadal jako nový? Přizpůsobte metodu délce vlasu, jinak byste jej mohli trvale poškodit. Pokud máte načechraný koberec, začněte tím, že ho vyklepete. Koberce s krátkým vlasem můžete pohodlně vysát a k odstranění malých skvrn můžete použít vlhký hadřík.
Jak vypadá mokré praní koberců? Jednoduše nalijte sklenici čpavku do 2 litrů vody. Tento roztok naneste na znečištěná místa a poté jej jemně vetřete. Po zaschnutí koberec vysajte a v případě potřeby postup opakujte. Jak vyčistit koberec mokrou cestou? Připravte si misku s vodou, drhnoucí houbu a hotový přípravek. Postupujte podle doporučení výrobce a dosáhnete požadovaného výsledku. Jak často byste měli koberec prát, závisí na intenzitě používání. Obvykle stačí vyčistit jej jednou za 12-18 měsíců, ale pokud máte malé děti nebo domácí zvířata, udělejte to jednou za půl roku.
Bramborová mouka je výborná na mastné skvrny. Tento produkt dobře přilne k částečkám prachu a špíny, takže je pomáhá rychle odstranit. Nejprve rozetřete mouku mezi vlákna, nejlépe pomocí vysavačové hubice. Počkejte 2-3 hodiny, poté koberec srolujte a venku vyklepejte. Po tomto ošetření jej nemůžete vysávat, protože hrozí riziko spálení vysavače. Jak vyčistit koberec za sucha domácími metodami? V tomto případě nepotřebujete vodu. Toto řešení ocení zejména ti, kterým se koberec nevejde do pračky.
Využijte naše tipy, které vám tento úkol usnadní. Než se však pustíte do praní koberce, nezapomeňte jej pravidelně vysávat. Zbavíte se tak nečistot, které nepronikly hluboko do vláken. Jak vyčistit koberec od kečupu, oleje nebo omáčky? Můžete použít přípravky dostupné v supermarketech. Jednoduše posypte koberec specializovaným přípravkem, aby se nečistoty vstřebaly. Počkejte několik minut a prášek vysajte. V případě potřeby ošetření zopakujte, tentokrát přípravek vetřete houbou nebo kartáčem. Při hledání přípravku na čištění koberců zkontrolujte, zda neobsahuje trojsodnou sůl, hliníkový prach nebo fosfáty. Tyto látky mohou mít vliv na naše zdraví a také na životní prostředí.