Onemocnění bederní ploténky - příznaky

Onemocnění bederní ploténky - příznaky

Bederní diskopatie je degenerativní onemocnění páteře, které postihuje meziobratlové ploténky v dolní části páteře. Projevuje se bolestí vyzařující do dolních končetin a pocitem necitlivosti a brnění v nohou. Stav je způsoben oslabením meziobratlových plotének, což vede k jejich deformaci, poškození a ztrátě pružnosti. Bederní diskopatie, která je degenerativním onemocněním, vyžaduje komplexní přístup jak v každodenním životě, tak při spánku. Lidé s tímto onemocněním by měli se svým praktickým lékařem vypracovat strategii léčby a denní rehabilitační režim, který by měl pacient aplikovat sám doma. Nejlepší efekt však bude mít užívání léků proti bolesti, spolupráce s fyzioterapeutem, stejně jako cvičení a správná spánková hygiena.

Bolesti bederní páteře - jak spát?

Život s diskopatiemi lze zpříjemnit důsledným uplatňováním zásad a metod léčby bolesti a správnou spánkovou hygienou. Tímto způsobem lze zpomalit nebo dokonce zastavit postupující degradaci obratlů. Abyste minimalizovali bolest a další příznaky spojené s bederní diskopatie, existuje několik tipů, jak spát:

Bederní diskopatie - jak spát: začněte výběrem správné matrace na bolavá záda.
Nejlepší matrace pro bolavá záda by měla poskytovat dostatečnou oporu páteři a rovnoměrně rozložit váhu těla.
Jakou matraci na bolavá záda? Nejlepší matrace pro lidi s bederní diskopatií jsou matrace středně tvrdé a pružné, jako jsou latexové nebo pěnové matrace. Při správném výběru matrace, můžete předejít tomu, že bude ještě větší bolest zad z matrace.
Tvrdá matrace bolest zad- Velmi tvrdé matrace dostávají páteř do nepřirozené polohy a tudíž vás z matrace budou bolet záda. Naopak na středně měkkých matracích se páteři nedostává dostatečné opory a váš spánek bude mnohem pohodlnější.
Vyvíjejí velký tlak na vaše tělo, a můžete se tak probudit tím, že vám mravenčí ruce a nohy, případně vás probudí bolest. Naopak na měkkých matracích se páteři nedostává dostatečné opory.
Polštář při onemocnění bederní ploténky : Umístění polštáře pod kolena při spánku na boku může pomoci udržet páteř v přirozené poloze a snížit tlak na meziobratlové ploténky v dolní části zad. Příliš vysoký polštář může způsobit nadměrný tlak na krční páteř, což může vést k bolestem krku a ramen. Proto je důležité zvolit polštář se správnou výškou, aby bylo zachováno přirozené zakřivení krční páteře. Zde se dobře osvědčí profilované termoplastické polštáře.
Jak zmírnit tlak na bederní páteř během spánku: Spaní na břiše může zvýšit tlak na dolní část zad a meziobratlové ploténky, což zvyšuje riziko bolesti a dalších příznaků spojených s onemocněním bederních plotének. Rozhodně se této poloze při spánku vyhněte.

Jak zmírnit přetížení bederní páteře: Pravidelná cvičení na protažení svalů páteře, pánve a stehen mohou pomoci snížit bolest a ztuhlost zad. Můžete provádět jednoduché cviky, jako jsou dřepy, protahování hrudní a páteřní části těla nebo jóga. Páteř si můžete protáhnout také tak, že si na chvíli lehnete na jógovou podložku na záda.
Jak spát, když vás bolí bederní páteř: nejlepší je poloha na zádech. Je možné, že tato poloha nebude pohodlná pro každého, v takovém případě stojí za to vyzkoušet spaní na boku. Nejlépe na levém boku, protože se tím snižuje tlak na srdce. Při této poloze může polštář pod hlavou a polštář pod koleny pomoci udržet páteř v přirozené poloze a zabránit bolesti. Je důležité měnit polohu při spánku každou chvíli, abyste zabránili nadměrnému tlaku na určité oblasti páteře. Nejlepší je zvolit polohu, která poskytuje největší pohodlí a minimalizuje bolest. 

Překonání bolesti u diskopatie

Léčba bolesti může zahrnovat teplé obklady na záda před spaním nebo užívání předepsaných léků proti bolesti. Měli byste si rozmyslet, jakou matraci na bolavá záda používáte. Důležité je také dodržovat pravidelný spánkový režim. Úspěšné zvládnutí onemocnění bederní ploténky vyžaduje komplexní přístup, který zahrnuje stabilní lůžko, dobře přizpůsobenou matraci a polštář, pravidelné cvičení, péči o držení těla a zamezení nadměrnému zatěžování páteře, jakož i konzultaci s příslušnými odborníky za účelem získání specializovaných rad a léčby.

Nezapomeňte, že každý případ onemocnění bederní ploténky je jiný a účinnost různých strategií se může lišit. Doporučujeme vám experimentovat a poradit se s lékařem, abyste našli pro vás nejlepší řešení. Měli byste také hledat rady v článcích na lékařských webových stránkách a diskusních fórech, kde najdete podrobnější informace, novinky a podporu od lékařů, fyzioterapeutů a pacientů, kteří s tímto onemocněním bojují.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU